Usuwanie rys ze szkła

Usuwanie rys ze szkła – zdaj się na profesjonalistów

Do powstawania nieestetycznych rys na szkle bardzo często dochodzi podczas prac budowlanych związanych z nakładaniem tynków. Po zakończeniu remontu i starannym umyciu okien czy witryn sklepowych nierzadko okazuje się, że na szybach pozostały widoczne rysy i inne uszkodzenia.

W takiej sytuacji reklamacja raczej nie zostanie uwzględniona, bo nie powstały one podczas produkcji lub transportu, ale znacznie później. Nie mniejsze znaczenie ma również sposób mycia szkła. Dawniej używano do polerowania szyb zwiniętych gazet – oczywiście nie jest to dobry pomysł, bo sztywny papier w łatwy sposób może porysować szkło. Podobnie jest w przypadku ściereczek wykonanych z nieodpowiedniego materiału, albo ze szwami. Równie ważne jest wybieranie delikatnych środków czyszczących. Sięganie po silnie działające substancje, które zawierają chlor, najczęściej kończy się powstaniem mało estetycznych zadrapań i rys na szybach. Zdecydowanie bezpieczniej jest poświęcić nieco więcej czasu i sił na umycie okien, niż później usuwać powstałe przy okazji zarysowania. Oczywiście nie zawsze da się uniknąć uszkodzeń. Zdarzają się przecież nieszczęśliwe wypadki, czy akty wandalizmu. Wtedy warto zdecydować się na usługi naszej firmy. Chociaż jesteśmy z Wrocławia, realizujemy duże zlecenia na terenie całej Polski.

 

Jak zlikwidować rysy na szybie?

Kiedy w mieszkaniu lub lokalu użytkowym z dużą witryną planowany jest remont, należy zabezpieczyć wszystkie powierzchnie szklane. Podczas nakładania tynków, malowania ścian, czy wykonywania prac spawalniczych nietrudno o powstanie trudnych do usunięcia zabrudzeń albo wżerów. Oczywiście dotyczy to nie tylko okien wystawowych czy też montowanych standardowo w mieszkaniach, ale wszystkich szklanych powierzchni, jak np. gabloty i lady sklepowe, lustra oraz ekrany.

Często silne zabrudzenia usuwane są za pomocą rozpuszczalników, środków czyszczących zawierających chlor i przy użyciu ostrych narzędzi. Zdrapywanie zaschniętego tynku z okien z pewnością nie jest dobrym pomysłem, podobnie jak używanie żrących substancji. A jak usunąć rysy z szyby, które powstały przez nieuwagę? W sklepach z materiałami budowlanymi oraz w Internecie znaleźć można specjalne środki do likwidowania tego typu uszkodzeń, jednak ich niewłaściwe stosowanie może przynieść więcej szkody niż pożytku, a często zdarza się, że uszkodzenia są zbyt głębokie. W takiej sytuacji najkorzystniej będzie zatrudnić fachowców – nasza firma oferuje usuwanie wżerów, rys, zacieków i osadów na powierzchniach szklanych, bez konieczności ich wcześniejszego demontażu.

Jak usunąć rysy na szybie, które są głębokie?

Poważne uszkodzenia, które powstały przez przypadek, np. podczas remontu, albo związane z aktami wandalizmu są bardzo trudne do usunięcia. Z głębokimi rysami raczej nie poradzą sobie nieprofesjonalne środki, stąd też konieczna może być wymiana całej szyby.

Zakup nowej witryny, jak też i montaż szkła w oknie to duży wydatek, dlatego warto poszukać innego sposobu na skuteczne rozwiązanie problemu, a więc zatrudnienie profesjonalistów zajmujących się usuwaniem uszkodzeń ze szkła. Skutecznie naprawiamy uszkodzenia i zanieczyszczenia powstałe na szybach okiennych, witrynach sklepowych, szklanych ekranach, lustrach, ladach sklepowych oraz przystankach, które wykonane są ze szkła hartowanego, laminowanego, ciętego, kuloodpornego i ognioodpornego. Za pomocą specjalnego sprzętu oraz odpowiednich środków ścierających i polerujących nasi fachowcy z pewnością pomogą pozbyć się szpecących rys na szkle. Skorzystanie z naszych usług będzie dla Klienta znacznie mniejszym kosztem niż wymiana całej szyby, a wykorzystywane przez nas nowoczesne technologie to gwarancja, że po naprawie nie pozostaną żadne widoczne ślady.