Polerowanie i naprawa szyb samochodowych

Polerowanie szyb samochodowych

O bezpieczeństwie kierowcy i jego pasażerów w czasie podróży samochodem w dużej mierze decyduje odpowiednia widoczność. Dlatego też szyby w aucie – a zwłaszcza przednia – powinny być idealnie gładkie.

Podczas codziennej eksploatacji samochodu niewielkie uszkodzenia powstają bardzo łatwo – wystarczy, że w szybę czołową uderzy kamień lub porzucone na poboczu śmieci. Inne nie mniej rzadkie przyczyny pojawiania się uszkodzeń to niesprawna wycieraczka samochodowa, albo usuwanie zamarzniętego śniegu w niewłaściwy sposób i za pomocą zbyt ostrych narzędzi. Może się też zdarzyć, że głębokie uszkodzenia na szybach w samochodzie to skutek aktu wandalizmu.

Dlaczego usuwanie rys na szybach samochodowych jest ważne?

Porysowane szyby w aucie z całą pewnością nie wyglądają dobrze. Usuwanie wszelkich uszkodzeń ma jednak na celu nie tylko poprawę wyglądu samochodu, ale wpływa na bezpieczeństwo jego użytkowania. Rysy i odpryski na wysokości wzroku kierowcy mogą powodować w słoneczny dzień załamywanie się światła i oślepiać go. W takiej sytuacji nietrudno o groźny wypadek. Warto przy tym wspomnieć, że uszkodzenia na czołowej szybie samochodu mogą mieć dla właściciela pojazdu poważne konsekwencje. Ich pozostawienie często prowadzi nie tylko do kolizji lub nawet wypadku, ale również może prowadzić do utraty dowodu rejestracyjnego. Dlatego też nie należy lekceważyć rys pojawiających się na szybie czołowej, a wszelkie uszkodzenia trzeba jak najszybciej usunąć.

Polerowanie szyb samochodowych – taniej niż wymiana

Niektórzy właściciele samochodów decydują się na wymianę całej szyby, zamiast jej renowację. Do samej ceny nowego elementu trzeba doliczyć również jego montaż. Jeśli wymiana przebiegnie nieprawidłowo, zostanie wykonana niedbale i przy użyciu niskiej jakości kleju, może dojść do uszkodzenia szyby, co oczywiście jest niebezpiecznie.

Oferowane przez nas usługi to znacznie korzystniejsza finansowo alternatywa dla wymiany całej szyby. Podczas polerowania nie demontujemy szyb, a tym samym nie ma ryzyka, że w wyniku nieprawidłowego montażu po wykonaniu usługi pojawi się problem z nieszczelnością czy niewłaściwym wklejeniem. Ze względu na fakt, że podczas polerowania szyb samochodowych nie musimy ich demontować, cały proces przebiega znacznie szybciej (czas wykonania usługi zależy od stopnia uszkodzenia). Samochód zyskuje na wyglądzie, a jednocześnie oryginalny montaż szyby pozostaje nienaruszony.

Na czym to polega?

Zanim przystąpimy do polerowania szyb, najpierw je oczyszczamy i zabezpieczamy karoserię przed ewentualnym uszkodzeniami. O sukcesie decyduje w dużej mierze wybór odpowiednich narzędzi oraz past do polerowania, które powinny być dostosowane do głębokości rys i innych uszkodzeń.

Doświadczenie i wiedza naszych pracowników gwarantuje, że usługa wykonana zostanie prawidłowo i przyniesie zamierzony skutek. Podczas polerowania niezwykle istotne jest utrzymywanie odpowiedniej temperatury szyby, ponieważ zbyt nagrzane szkło łatwo pęka i można je uszkodzić. Nowoczesna technologia i najwyższej jakości sprzęt oraz pasty, jakie wykorzystujemy podczas wykonywania usługi zapewniają bezpieczeństwo i doskonały efekt końcowy. Jednocześnie zapobiegają one powstawaniu zniekształceń optycznych, czyli tzw. soczewek, które pogarszają widoczność i mogą przyczynić się do wypadku.

Jakie szyby naprawiamy?

Naszym Klientom możemy zaproponować naprawę odprysków, polerowanie oraz usuwanie rys z szyb czołowych, tylnych i bocznych. Oferta obejmuje samochody osobowe i ciężarowe, pojazdy komunikacji zbiorowej, a także autobusy, pociągi i okręty. Decydując się na nasze usługi Klienci mogą liczyć na znaczną poprawę komfortu i bezpieczeństwa podróżowania pojazdami różnego rodzaju. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.