Usuwanie graffiti z szyb

Usuwanie graffiti z szyb

Wbrew pozorom graffiti na witrynach sklepowych czy oknach wystawowych może pojawić się nie tylko w dzielnicach cieszących się niską renomą. Akty wandalizmu zdarzają się zarówno na obrzeżach miast, jak też i w centrum, a wykonane markerem kwasowym napisy czy zarysowania to częsty widok w dużych i mniejszych miejscowościach.

Nierzadko też zdarza się, że jeśli pierwszy rysunek nie zostanie usunięty w krótkim czasie, szybko obok niego pojawiają się kolejne. W ten sposób niszczone są szyby w tramwajach, przystanki autobusowe, szklane ekrany, czy wspomniane już witryny sklepowe. Dlatego też warto podjąć odpowiednie działania jak najszybciej, aby nie dopuścić do kolejnych aktów wandalizmu. Właściciele sklepów i zarządcy miast decydują się często na założenie monitoringu. Trzeba jednak zauważyć, że nawet jeśli sprawcy zostaną złapani, niezależnie od tego graffiti należy usunąć, aby nie przyciągać kolejnych wandali.

 

Jak usunąć graffiti ze szkła?

Rysunki i napisy wykonane markerem kwasowym wbrew pozorom nie są nalotem ,ale ubytkiem szkła, dlatego też ich usunięcie wymaga odpowiedniego sprzętu i pasty ścierającej. Wykonanie usługi zaczynamy od szlifowania zniszczonej szyby – w ten sposób możliwe jest dotarcie do uszkodzenia. Kolejny krok to wygładzanie szlifu, a wreszcie – polerowanie wyczyszczonej powierzchni. Po wypolerowaniu szyba wygląda jak przed jej uszkodzeniem. Dzięki temu możemy uzyskać doskonałą przezierność, co oczywiście wpływa na estetykę i sprawia, że efekt końcowy zadowoli każdego Klienta.

Dlaczego warto się na nas zdecydować?

Wielu właścicieli witryn sklepowych, które zostały oszpecone graffiti, próbuje usunąć napisy i rysunki samodzielnie. Mycie szyb nawet za pomocą silnych środków czyszczących nie przynosi jednak żadnego skutku.

W końcu, jak już zostało to wspomniane, marker kwasowy nie powoduje zabrudzenia szkła, ale jego uszkodzenie. Niektórzy więc zbyt pochopnie decydują się na wymianę całej szyby błędnie sądząc, że nie ma innego sposobu na pozbycie się mało estetycznych napisów. Zakup i montaż dużych powierzchni szklanych to zdecydowanie spory wydatek. Najlepszym rozwiązaniem jest więc zdecydowanie się na nasze usługi. Oferujemy usuwanie graffiti z szyb okiennych i wystawowych, luster, szklanych ekranów, witryn sklepowych i przystanków. Wykorzystujemy sprawdzone technologie i narzędzia, a podczas czyszczenia szyb nie jest wymagany ich demontaż. Gwarantujemy usunięcie uszkodzeń w zaledwie kilka godzin – czas naszej pracy to zazwyczaj ok. 2-3 godziny, jednak może on się wydłużyć lub skrócić zależnie od rozmiaru graffiti. Nasze usługi wykonujemy u Klienta, dzięki czemu nie ma konieczności zamykania lokalu czy sklepu – gwarantujemy szybkie i skuteczne działanie, które jest znacznie tańsze od wymiany całej szyby.

 

Zabezpieczenie na przyszłość

Mało uczęszczana ulica i brak monitoringu miejskiego zachęcać może wandali do wykonywania graffiti na szybach. Każdorazowe usuwanie uszkodzeń z witryny albo przystanku autobusowego bywa uciążliwe.

Dlatego też warto poszukać skutecznych rozwiązań, które mogą ułatwić zadanie. Oprócz usuwania graffiti naszym Klientom proponujemy również montaż specjalnej folii, która doskonale sprawdza się na idealnie gładkich powierzchniach, jak szkło. Jej założenie znacznie ułatwi oczyszczenie szyby – wystarczy tylko w ciągu kilku godzin od pojawienia się rysunków umyć okno, aby pozbyć się śladów wandalizmu. Jeśli farba zdążyła już wyschnąć i jest trudna do usunięcia, można po prostu odkleić folię ochronną, a napis zostanie usunięty wraz z nią. Warto wspomnieć, że oferowana przez nas folia zabiega rozpryskiwaniu się szkła w razie przypadkowego stłuczenia witryny.